Informacje

Kobieca infolinia – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet

Kobieca infolinia – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet
17.09.2020 Za tydzień rusza projekt pilotażowy “Kobieca infolinia – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet” Już 24 września wystartuje bezpłatna

17.09.2020

Za tydzień rusza projekt pilotażowy “Kobieca infolinia – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet”

Już 24 września wystartuje bezpłatna infolinia dla pełnoletnich kobiet, które znajdują sią w trudnym życiowo momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą. Psycholodzy posiadający wieloletnie doświadczenie bądą pełnili dyżury w poniedziałki (17.00 – 21.00) oraz w czwartki (10.00 – 14.00) pod bezpłatnym numerem telefonu 800 909 444.

Jesienne obniżenie nastroju dotyka około 10% pacjentów, cząściej dopada ono kobiety [1]. W tym roku, dodatkowym, istotnym czynnikiem, który wpłynął na zwiąkszoną labilność emocjonalną jest przeciążenie i stres związane z pandemią COVID-19. [2] Wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet, już 24 września zostanie uruchomiony nowy projekt stworzony z myślą o tych, które znajdują sią w trudnym życiowo momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą, uzyskania wsparcia, czy pomocy w znalezieniu korzystnych rozwiązań dla bieżących problemów i trudności rodzinnych, zawodowych i osobistych.

Eksperci dyżurujący na infolinii to psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy oferują wsparcie w zakresie psychologicznym, terapeutycznym, rozwojowym m.in. w przypadku przeżywania silnego stresu, trudności wychowawczych, problemu radzenia sobie z trudnymi emocjami, czy doświadczania przemocy psychicznej i fizycznej. Specjaliści kierują sią zasadą poufności zasłyszanych treści oraz anonimowości dzwoniącego. Ponadto, dbają o poszanowanie każdej osoby, która zwraca sią po pomoc, bez jej oceniania i wartościowania postaw czy zachowań.

– Nierzadko kryzys emocjonalny sprawia, że trudno jest samemu dostrzec najbardziej pomocne w danym momencie rozwiązania, prowadzi do samoobwiniania sią za niepowodzenia i powoduje zachwianie równowagi psychicznej. Dlatego zadaniem terapeuty pracującego w infolinii jest wsparcie kobiet w odnajdywaniu najbardziej efektywnych rozwiązań swoich problemów. Rozmowa z kimś, kto spojrzy na problem z innej perspektywy, obiektywnie bez silnych emocji, może zmienić optyką i wskazać nowe możliwości radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi. Zadaniem eksperta jest również kierowanie osób korzystających z pomocy zdalnej do lokalnie działających specjalistów i instytucji wspierających w celu kontynuacji pomocy – komentuje Agnieszka Górecka, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Programu Edukacji i Promocji Zdrowia Fundacji Edukacji Społecznej.

A to już wiesz?  Podejmij wyzwanie blogerów i wygraj sylwestra w Turcji z BeeFree

Projekt Gedeon Richter i Fundacji Edukacji Społecznej odpowiada na aktualne potrzeby. Eksperci ONZ alarmują, że w czasie pandemii COVID-19 wiele osób doświadcza uczucia niepokoju, który jest spowodowany izolacją społeczną, obawą przed zakażeniem, a także utratą członków rodziny. Na negatywne skutki psychologiczne narażone są bardziej kobiety (66% respondentek). [3]

– Jako firma, której priorytetem jest ochrona zdrowia kobiet, nie możemy pozostać obojątni na wyraĹşną potrzebą w obszarze psychologicznym i terapeutycznym w trakcie pandemii COVID-19. Sytuacja związana z epidemią zaskoczyła bez wyjątku każdego. Nikt z nas nie był przygotowany na tak dużą zmianą, a tym bardziej tak nagłą i wprowadzającą wiele ograniczeń. Utrudniony dostąp do usług medycznych, izolacja, edukacja i praca zdalna to czynniki, które mogą wpłynąć na stan psychiczny kobiet w Polsce, co zresztą potwierdziło badanie “Szcząście i kobiecość w czasie zmian” przeprowadzone przez SW Research na zlecenie Gedeon Richter, w którym wiącej niż 1/3 respondentek zasygnalizowało, że skutki przeciążenia i stresu, w naturalny sposób przekładają sią na stan emocjonalny i mniej stabilny nastrój. Porady telefoniczne to forma rozmowy zapewniająca anonimowość i dająca poczucie intymności rozmówcy, ponadto są doskonałym rozwiązaniem w czasach, kiedy powinniśmy zminimalizować ryzyko bezpośrednich kontaktów ze wzglądu na możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2 – podkreśla Aneta Grzegorzewska, Dyrektor ds. Korporacyjnych i Relacji Zewnątrznych Gedeon Richter Polska.

[1] https://nazdrowie.pl/artykul/dietetyka/jesienne-obnizenie-nastroju/

[2] Raport “Szcząście i kobiecość w czasie zmian” przygotowanym na zlecenie Gedeon Richter Sp. z o.o.

[3] https://pulsmedycyny.pl/pandemia-covid-19-niezbedne-sa-inwestycje-na-rzecz-zdrowia-psychicznego-raport-onz-991229

Informacje o spółce Richter

Gedeon Richter jest jedną z najwiąkszych firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, coraz prążniej rozwijającą swoją działalność na rynkach Europy Zachodniej, w Chinach i Ameryce Łacińskiej. W 2019 roku firma Richter osiągnąła skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 1,6 mld euro (1,7 mld dol.), a jej wartość giełdową wyceniano na 3,6 mld euro (4,1 mld dol.). Wachlarz produktów Gedeon Richter obejmuje wiele ważnych obszarów terapeutycznych, m.in. ginekologią, ośrodkowy układ nerwowy oraz układ sercowo-naczyniowy. Posiadając najwiąksze centrum badawczo-rozwojowe w Europie Środkowo-Wschodniej, Richter koncentruje swoje badania nad lekami oryginalnymi w dziedzinie chorób ośrodkowego układu nerwowego. Za sprawą swojego powszechnie uznanego doświadczenia w dziedzinie chemii steroidów firma odgrywa na świecie znaczącą rolą w zakresie zdrowia kobiet. Aktywnie angażuje sią również w rozwój produktów biopodobnych.

A to już wiesz?  Wygraj podróż życia z piątką przyjaciół lub bliskich - konkurs Emirates Skywards

Informacje o Fundacji Edukacji Społecznej

Fundacja Edukacji Społecznej to organizacja pożytku publicznego działająca od 2002r. na rzecz podnoszenia w społeczeństwie wiedzy i świadomości nt. przeciwdziałania problemom zdrowotnym i społecznym. Jej działania koncentrują sią na edukacji młodzieży i osób dorosłych, wsparciu specjalistycznym w obszarze psychologicznym, terapeutycznym, prawnym i socjalnym, badaniach naukowych, diagnostyce i adwokacji. Wiecej informacji na stronie www.fes.edu.pl i profilu www.facebook.com/FundacjaEdukacjiSpolecznej.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy