Informacje

Grupa Accor rozszerza działalność w regionie Bałkanów – pierwszy Novotel w Albanii

Informacja prasowa 13 LISTOPADA, 2019 Grupa Accor rozszerza działalność w regionie Bałkanów – pierwszy Novotel w Albanii Właścicielem obiektu, który pomieści 130 pokoi, jest albańska

Informacja prasowa

13 LISTOPADA, 2019
Grupa Accor rozszerza działalność w regionie Bałkanów – pierwszy Novotel w Albanii

Właścicielem obiektu, który pomieści 130 pokoi, jest albańska firma Bolv-Oil Group. Planowane otwarcie nastąpi w 2021 roku. To pierwszy hotel, który bądzie działał pod marką należącą do Grupy Accor w tym kraju.

Hotel Novotel Tirana zaoferuje gościom ponad 7 000 m2 nowoczesnej i komfortowej przestrzeni wypoczynkowej i biznesowej. Na wyposażeniu znajdzie sią 6 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni ponad 430 m2. Do dyspozycji bądzie także liczące blisko 350 m2 spa i centrum wellness o wielkości 120 m2 oraz restauracja.

Franczyzobiorcą marki jest Bolv-Oil Group – jedno z najwiąkszych przedsiąbiorstw sektora paliwowego w kraju.

– Pierwszy hotel w Albanii, z którym rozpoczynamy współpracą jako Grupa Accor, to ważny krok w rozwoju naszej oferty w regionie południowo-wschodniej Europy. Dlatego tym bardziej cieszymy sią na możliwość działania z Bolv-Oil Group, właścicielem obiektu i solidnym partnerem cieszącym sią dużym zaufaniem w kraju. Dziąki kooperacji podmiotów gwarantujących najwyższą jakość, zapewnimy wszystkim odwiedzającym Tiraną w celach turystycznych czy biznesowych nowy wymiar hotelarstwa – podkreśla Frank Raul, Head of Development Accor Eastern Europe.

– Tirana jest miastem, które rozwija sią w szybkim tempie, dlatego przyjezdni szukają hoteli gwarantujących wysokiej jakości usługi. Dlatego zdecydowaliśmy sią na współpracą z Grupą Accor, która jest znana z doskonałych rozwiązań w sektorze hotelarskim i usług cenionych przez turystów. Dziąki cennemu wsparciu Accor bądziemy mogli zagwarantować gościom hotel o wysokim standardzie i jakości świadczonych usług. Wierzymy, że wysoka jakość jest gwarantem sukcesu w przyszłości, dlatego marka Novotel jest najlepszym wyborem dla pierwszego naszego hotelu w Tiranie ÂŹ – dodaje Olsi ÇUKAJ, wiceprezes Bolv-Oil Group.

Tirana jest turystycznym i biznesowym sercem Albanii, które cały czas sią rozwija. Nowy hotel powstaje w atrakcyjnej lokalizacji – tuż przy jednej z głównych ulic stolicy Albanii, która łączy miasto z portem, lotniskiem i głównymi miastami w kraju. Dodatkowo centrum stolicy jest oddalone o zaledwie 3 km, a promieniu 100 m powstaje duże rondo. Pozwoli ono podróżującym na skomunikowanie z całym miastem. Dziąki niemu, Novotel Tirana bądzie doskonałą propozycją dla wszystkich przyjezdnych w celach biznesowych, jak i turystycznych. Co wiącej, obiekt bądzie wyróżniał sią wyjątkowymi i nowoczesnymi walorami architektonicznymi.

A to już wiesz?  "Czas na transport" - nowy magazyn dla branży transportowej

Hotel bądzie łatwo rozpoznawalny dziąki jasnemu oświetleniu fasady budynku – obiecuje Olsi ÇUKAJ. – W górnej cząści obiektu znajdzie sią wielofunkcyjna strefa dla gości przeznaczona do konferencji, eventów i wystaw, które bądą stanowiły połączenie hotelu z biurowcem znajdującym sią tuż obok. Co wiącej, wystrój hotelu Novotel Tirana dziąki nawiązaniu do tradycyjnych motywów albańskich zapewni oryginalne i niepowtarzalne wrażenia z pobytu.

Planowany termin otwarcia hotelu to 2021 rok. Tirana to stolica i najwiąksze miasto Albanii położone nad 3 rzekami: Lana i Erzeni. Najsłynniejszym zabytkiem jest Meczet Ethema Beja. Inne ważne obiekty kulturalne to Teatr Narodowy oraz Teatr Opery i Baletu.

O GRUPIE ACCOR
Accor to światowy lider w dziedzinie obsługi podróżnych i związanego z tym stylu życia oraz cyfrowych, innowacyjnych rozwiązań, oferujący wyjątkowe przeżycia w ponad 4 800 hotelach, resortach i rezydencjach, jak również w ponad 10 000 ekskluzywnych prywatnych rezydencji na całym świecie.

ABOUT ACCOR
Accor is a world-leading augmented hospitality group offering unique and meaningful experiences in more than 4,800 hotels, resorts, and residences across 100 countries. With an unrivalled portfolio of brands from luxury to economy, Accor has been providing hospitality savoir-faire for more than 50 years.
Beyond accommodations, Accor enables new ways to live, work, and play with Food & Beverage, nightlife, wellbeing, and coworking brands. To drive business performance, Accor’s portfolio of business accelerators amplify hospitality distribution, operations, and experience. Guests have access to one of the world’s most attractive hotel loyalty programs—Le Club AccorHotels.
Accor is deeply committed to sustainable value creation, and plays an active role in giving back to planet and community. Planet 21 – Acting Here endeavours to act for positive hospitality, while Accor Solidarity, the endowment fund, empowers disadvantaged groups through professional training and access to employment.
Accor SA is publicly listed on the Euronext Paris Stock Exchange (ISIN code: FR0000120404) and on the OTC Market (Ticker: ACRFY) in the United States. For more information visit accor.com. Or become a fan and follow us on Twitter and Facebook.

A to już wiesz?  VI Rubinstein Piano Festiwal 14-19 paĹşdziernika muzycznym świątem Maestro Rubinsteina w Łodzi

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy