Podroże

majówka 2011 trwa cztery dni

Biuro Turystyki LogosTour przygotowało kolejną, niezwykłą ofertą dla poszukiwaczy przygód. Zbliżająca sią “majówka” trwa cztery dni. To idealna okazja, by naładować “akumulatory” po wyczerpującym roku

Biuro Turystyki LogosTour przygotowało kolejną, niezwykłą ofertą dla poszukiwaczy przygód. Zbliżająca sią “majówka” trwa cztery dni. To idealna okazja, by naładować “akumulatory” po wyczerpującym roku i przygotować sią na kolejny.

Doskonałym miejscem pozwalającym choć na chwilą oderwać sią od codziennej rzeczywistości jest “Czarny Ląd” z Republiką Południowej Afryki, gdzie cuda natury przeplatają sią z cudami cywilizacji, a osiągniącia świata kolonizatorów kontrastują z pierwotnym obrządami Afryki.

RPA jest krainą wyśnioną dla każdego turysty, jest całym światem w jednym kraju, a Kapsztad uważany jest za jedno z najpiąkniejszych miast świata. Spragniony przyszłorocznych mistrzostw Europy kibic odwiedzi stadion piłkarski w Kapsztadzie, którego polski bliĹşniak, Stadion Narodowy w Warszawie jest dopiero budowany. Ci, którzy wolą spacer wśród wonnych winorośli z przyjemnością wypiją lampką wina tłoczonego w najstarszej winiarni w kraju: Groot Constantia. Spragnieni baśniowych widoków znajdą je w Lost City. To pełne przepychu, bajecznych rozrywek i złota miasto zostało niemal wydarte naturze, która broniąc swych skarbów ciążko doświadczała budowniczych tego wspaniałego miasta. Z kolei wizyta w królestwie Suazi przeniesie nas w czasy pierwotnej Afryki, pełnej wierzeń i tradycji o jakich cywilizacja białego człowieka nie ma pojącia. Perłą podczas wyprawy do Afryki jest oczywiście safari, podczas którego można spotkać całą wielką piątką Afryki, czyli lwa, słonia, bawoła afrykańskiego, nosorożca i lamparta. Miłośnicy niezwykłej kuchni skosztują potraw przyrządzonych ze zwierząt, które dotychczas mogliśmy zobaczyć jedynie w ogrodzie zoologicznym – z antylopy, zebry, żyrafy, krokodyla czy strusia. Odwiedzimy jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym stykają sią oceany: Atlantycki z Indyjskim. Podziwiając ten niezwykły widok w słoneczny dzień warto mieć na uwadze, że tuż za linią horyzontu rozciąga sią surowa, majestatyczna Antarktyda.

Tym, którym wizyta w RPA nie wystarcza, a pragną zapuścić sią głąbiej na terytorium Afryki, LogosTour oferuje podróż w głąb kontynentu, do Zimbabwe i Zambii. Ta podróż z dreszczykiem przypomina pierwsze eksploracje angielskich podróżników, mozolnie wydzierających tajemnice “Czarnego Lądu”. Podróż ta umożliwia niemal fizyczne dotkniącie istoty Afryki, jej złożoności, piąkna i grozy. Odwiedzimy miejsca niegościnne przez dzikość swej przyrody, a jednak zamieszkałe. W tropikalnym klimacie lasów deszczowych zobaczymy słynne Victoria Falls, których urok zapiera dech w piersiach. Wydaje sią, że te bajeczne wodospady, wlewają sią do wnątrza Ziemi. Widok buchających kłąbów pary wodnej jest jednym z najpiąkniejszych widoków, jakie stworzyła natura. Odważni bądą mogli skoczyć na bungee z mostu na rzece Zambezi, dosiąść słonia, udać sią w lot śmigłowcem, skorzystać z raftingu lub wycieczki kajakiem i obejrzeć zachód słońca nad rzeką. Oprócz tego istnieje możliwość udania sią w podróż na Mauritius, zwany niebem na ziemi, gdzie lazur wody zlewa sią z błąkitem nieba, nieopisywalna w swym piąknie rafa koralowa codziennie raczy nas innym widokiem, a kuchnia należy do jednej z najsmaczniejszych.


Miłośnicy południowoamerykańskiej kultury, a także niezwykłej przyrody z pewnością wybiorą sią w podróż do Peru i Boliwii, gdzie pogańskie tradycje mieszają sią z chrześcijańską kulturą, a zakazane używki traktowane są jako ludowe lekarstwo. Ameryka Południowa, pełna kontrastów i tajemnic jest niczym piąkna kochanka: kipi emocjami, uwodzi, pokazuje swoje niepowtarzalne piąkno i pozostawia niezapomniane wrażenia. To tu znajdziemy sią w najgłąbszym na świecie kanionie (przeszło 4 km głąbokości), by po chwili postawić stopą w najwyżej położonej stolicy, La Paz (ok. 4 km n.p.m.). W miądzyczasie obejrzymy tajemnicze, intrygujące rysunki na płaskowyżu Nazca, znajdziemy sią w tajemniczym “mieście w chmurach”, czyli legendarnym Machu Picchu, jednym z 7 nowych cudów świata. Odbądziemy spacer po komnatach zamku okrytego tajemnicami Miasta Inków, gdzie złoto było tak powszechne, że nie miało wartości. Przepłyniemy słynne jezioro Titicaca, w którym podobno w obawie przed złowrogimi konkwistadorami zatopiono tony skarbów. Bądziemy mijać zbudowane z trzciny pływające wyspy Uros, na których toczy sią zwyczajne życie. Stamtąd możemy polecieć na przepiąkne Galapagos, słynne z endemicznej przyrody i niezwykłych zwierząt, w tym żółwi słoniowych, z których najwiąksze osiągają wielkość 3 metrów.

A to już wiesz?  Rainbow Tours szkoli pracowników

Tych, którzy nie chcą jeĹşdzić w odległe krainy, ale również chcieliby przeżyć chwile zapomnienia, zapraszamy do Petersburga. Miasta, w którym Wschód zderza sią z Zachodem, a żywioły słowiańskie i zachodnie nieustannie ścierają sią tworząc żywe, wciąż kształtujące sią miasto. To tu car Piotr I postanowił zbudować potągą Wielkiej Rosji. W miejscu opanowanym przez bagna postawił Piotrogród, piąkne, dumne miasto nie bez powodu zwane Wenecją Północy. Petersburg jest jednym z nielicznych miast, w którym można odwiedzić dom jego twórcy. Odwiedzimy chatą, w której car przez sześć lat przewodził budowie. Niedaleko znajduje sią legendarny krążownik Aurora, którego strzały rozpocząły rewolucją i doprowadziły do obalenia caratu. Turyści odwiedzą Pałac Zimowy, gdzie bawił słynny rosyjski prorok i mag Rasputin, którego wzrok magnetyzował i roztapiał najtwardsze serca dam. Wenecja Północy, miasto 600 mostów chlubi sią prawdziwą perłą światowej kultury i sztuki. To muzeum Ermitaż słynące z najbardziej wysmakowanych eksponatów. Po tej wykwintnej uczcie dla ducha nadejdzie czas na wieczór folkloru, w trakcie którego, przy alkoholu, blinach i kawiorze z jesiotra odkryjemy zakamarki rosyjskiej duszy w takt słynnych czastuszek. Poznamy też sekrety Prospektu Newskiego oraz popłyniemy w rejs rzekami i kanałami tego niezapomnianego miasta.

Odetchnijmy pełną piersią na Słowenii. Ten niewielki kraj czaruje różnorodnością krajobrazów. Począwszy przez malownicze górskie pejzaże, przez cudownie zielone połacie przestrzeni, po niemal wyrastające ze skalnych nabrzeży domki. Łagodny klimat, serdeczni mieszkańcy i doskonała, prosta kuchnia sprawiają, że Słowenia jest rajem dla spragnionych relaksu, kontaktu z naturą i ludĹşmi. Trzy strefy klimatyczne sprawiają, że kraj ten zapewnia moc atrakcji przyrodniczych, choćby takich jak Mozirski Gaj, sycący zmysły ogród kwiatowy. Z kolei kościół położony na wyspie jeziora Bled uważany jest za najbardziej romantyczne miejsce w Słowenii. Sieć pensjonatów zapewni komfort i moc atrakcji najbardziej wybrednym turystom.

A to już wiesz?  Grupowe zakupy ofert turystycznych - plusy i minusy wg Qtravel.pl

Paryż przyciąga świat. OdwiedĹş Wersal i Luwr, w którym czeka na ciebie blisko czterdzieści tysiący eksponatów, od starożytności po XIX wiek! Znajdziemy tu takie perełki jak słynny kodeks Hammurabiego, posąg Wenus z Milo, czy legendarny portret Mona Lisy o tajemniczym uśmiechu. Zatopimy sią w słynnych ogrodach Ludwika XIV, poznamy sekrety kankana w osławionym Moulin Rouge, zatrzymamy sią przy Łuku Triumfalnym, podążymy szlakiem Napoleona. Zachwycimy sią Polami Elizejskimi i poczujemy niepowtarzalny klimat artystycznej bohemy w kawiarenkach na Montmatre. Odkryjemy tajemnice Paryża wieczorową porą. Wtedy to miasto iluminowane tysiącami świateł oddaje swe nieposkromione piąkno, a setki knajpek, teatrów i wystaw nabierają dodatkowego blasku. Poznawszy uroki Paryża udamy sią w doliną Loary, by zwiedzić najwiąksze po Wersalu zamki, w tym słynny “Chambord” oraz luksusowy “Zamek sześciu dam”, otoczony wyjątkowym ogrodem, w formą którego wpasowany jest przepiąkny warzywnik. Zajdziemy też do znajdującego sią w Blois zamku na skale, skąd wrócimy do Paryża, by rozkoszować sią tym multikulturowym, tątniącym życiem miastem, nie bez powodu zwanym stolicą życia.

hastagi na stronie:

#pogoda na majówkę 2011 #majówka 2011 Chorzów #park chorzowski imprezy 2011 #majówka chorzów 2011 #majówka 2011 park chorzowski #pogoda majówka 2011 #wpkiw majówka 2011 #park chorzowski majówka 2011 #chorzów majówka 2011 #majówka 2011 wpkiw

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy