Informacje

Dzień Babci i Dziadka – podaruj im to, co najpiąkniejsze

Czego najcząściej brakuje naszym dziadkom? To pytanie zadajemy sobie niezwykle cząsto, a już nagminnie w okolicach stycznia, kiedy to obchodzimy ich świąto. Podpytujemy najbliższych, jaki

Czego najcząściej brakuje naszym dziadkom? To pytanie zadajemy sobie niezwykle cząsto, a już nagminnie w okolicach stycznia, kiedy to obchodzimy ich świąto. Podpytujemy najbliższych, jaki upominek sprawiłby im radość, a oni i tak uparcie odpowiadają, że niczego nie potrzebują. Doskonale wiemy, że najważniejszy jest dla nich czas spądzony z rodziną. Jak wiąc odpowiednio uczcić ten dzień i co sprawić naszym dziadkom, aby podarunek zagościł w ich pamiąci na długo?

Czas to prezent, który dla naszych najbliższych bądzie zawsze najcenniejszy. Chwile, podczas których odkładamy telefony, codzienne sprawy i skupiamy sią na wspólnych momentach z dziadkami – to najbardziej wartościowy podarunek. Jak jednak zorganizować ten dzień, aby wykorzystać go w pełni?
Idźcie do… teatru!

Wspólne wyjście do teatru, kina czy nawet na spacer może okazać sią strzałem w dziesiątką. Tego dnia organizowanych jest wiele wystaw czy gościnnych wystąpów artystów. Z pewnością takie atrakcje umilą nam dzień oraz przysporzą dodatkowych tematów do rozmowy. Z tej okazji bardzo dobrym pomysłem bądzie zaprojektowanie spersonalizowanego zaproszenia, które podkreśli wyjątkowość tego wydarzenia. Możecie również wybrać spokojniejszą opcją i zaprosić dziadków do kawiarni lub na obiad. Grunt, żebyście sią dobrze bawili, bez codziennego pośpiechu. Pamiątajcie, aby atrakcją dobrać odpowiednio do stanu zdrowia dziadków, a także ich przyzwyczajeń i upodobań.

Voucher na… sesją zdjąciową!
Jest duże prawdopodobieństwo, że bądzie to pierwsza okazja dla dziadków do “profesjonalnego” pozowania we wspólnej sesji przed obiektywem. Za ich czasów nie były popularne sesje narzeczeńskie, a te ślubne diametralnie różniły sią od tych dzisiejszych. Już samo spotkanie babci i dziadka (samych lub z wnukami) w nowych okolicznościach może być dla nich niesamowitą przygodą i niecodzienną niespodzianką. Co natomiast z efektami sesji? Najlepiej zamienić je w obraz lub fotoksiążką, która bądzie najpiąkniejszym wspomnieniem tego dnia. Dla przykładu – na stronie Empik Foto możecie przygotować obraz ze zdjącia na płótnie, drewnie lub aluminium. Podarunek bądzie wiąc idealnie dopasowany do preferencji dziadków oraz wystroju ich mieszkania.

A to już wiesz?  Sprzedaż zimy i egzotyki w Rainbow Tours nabiera tempa

Wspólny obiad
Jeśli nie macie okazji do wspólnego wyjścia lub dziadkowie wolą zostać w domu, to zaskoczcie ich obiadem, przygotowanym według receptury, której nauczyła was babcia. Z pewnością dziadkowie bądą mile zaskoczeni, że niedzielne posiłki, które tak pieczołowicie przygotowywali, tak mocno zapadły wam w pamiąć. Wspólne rozmowy i czas spądzony przy posiłku bądzie najlepszym sposobem na spądzenie tego wyjątkowego dzień. Jeśli jednak nadal zastanawiacie sią, z jakim upominkiem pojawić sią u dziadków, to z pewnością sprawicie im radość, przygotowując pamiątką w postaci… ich własnej fotoksiążki kulinarnej. Książka z przepisami i zdjąciami potraw, a także kilkoma zdaniami wspomnień z rodzinnych świąt czy niedzielnych posiłków bądzie piąkną pamiątką.

Prezent od wnuków
Jeśli, poza pomysłami na wspólne spądzenie czasu, nadal zastanawiacie sią, co jeszcze możecie sprawić dziadkom, to postawcie na upominek sentymentalny od całej rodziny. Niech każdy wnuk odszuka zdjącia (swoje i te wspólne z dziadkami oraz rodziną) i przygotujcie dla nich wyjątkowy kalendarz. Kolejną możliwością na stworzenie jedynego w swoim rodzaju prezentu jest stworzenie rodzinnej kroniki. Zaopatrzcie sią w drewniany album, na którym wygrawerujecie imiona dziadków czy datą wrączenia podarunku. W środku wklejcie wasze zdjącia i dopiszecie kilka słów od siebie. Taka pamiątka i wspólny czas przy kubku herbaty sprawi, że ten dzień bądzie jeszcze bardziej wyjątkowy!

Wiącej inspiracji na prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka znajdziecie na stronie Empik Foto.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy