Włoskie autostrady

Włoskie autostrady
Po włoskich drogach jeździ się naprawdę wygodnie. System komunikacji, zwłaszcza autostrad, jest doskonale rozbudowany. Można przejechać cały kraj, zmieniając tylko jedną autostradę na inną. W dodatku, jest bardzo wygodny system naliczania opłat. Ale zacznijmy po kolei.

We Włoszech drogi dzielą się na płatne i takie, którymi można jeździć nieodpłatnie. Do tych płatnych należą autostrady, których jest wiele, i można pojechać nimi w każą stronę. Drogi zwykłe zaś są darmowe.

Jak zapłacić za przejazd autostradą? Trzeba podjechać do bramek, odebrać bilet w automacie i jechać dalej. Kiedy zaś zjeżdżamy z autostrady, są kolejne bramki, gdzie oddaje się bilet – wtedy zliczane są przejechane kilometry, na podstawie ilości godzin spędzonych na autostradach. Wyskakuje kwota do zapłaty. Płacimy tę sumę w automacie lub pracownikowi, jeśli jest przy danych bramkach w budce. W taki sposób można jechać sobie wygodnie i szybko, ponieważ jeśli kontynuujemy podróż autostradą, to wjeżdżamy z jednej w drugą, bez konieczności ciągłego płacenia. Bramki są dla wjeżdżający w ogóle, ale dla tych, którzy już się znajdują w systemie autostrad, jest ten jeden bilet, który dopiero oddajemy przy zupełnym wyjechaniu z autostrad.

Zarówno włoskie drogi zwykłe, jak i autostrady, są bardzo wygodne i nie ma w nich dziur. Jadąc autostrada można nadrobić wiele czasu, ponieważ jest ona jak najbardziej prosta. Natomiast jadąc przez górskie serpentyny, ten czas może się nieco wydłużyć – jednak wtedy mamy zapewnione najlepsze widoki.
mks

Authors

Related posts

Top