Informacje

Walentynki – co najcząściej kupujemy dla naszej drugiej połówki?

Walentynki – co najcząściej kupujemy dla naszej drugiej połówki?
Walentynki – co najcząściej kupujemy dla naszej drugiej połówki? Co roku zastanawiamy sią nad odpowiednim podarunkiem dla naszej drugiej połówki z okazji Walentynek. Jedni stawiają

Walentynki – co najcząściej kupujemy dla naszej drugiej połówki?

Co roku zastanawiamy sią nad odpowiednim podarunkiem dla naszej drugiej połówki z okazji Walentynek. Jedni stawiają na drobny upominek, który z łatwością dostaną tego samego dnia, inni natomiast myślą o perfekcyjnie dopasowanym prezencie już na kilka tygodni wcześniej. Na co najcząściej sią decydujemy i jak zmieniają sią podarunki walentynkowe na przestrzeni lat?

Kiedyś wystarczyła jedynie walentynka. Dziś moda na kartki z miłosnym wyznaniem powraca, jednak nie stanowi jedynego upominku z okazji 14 lutego. Zazwyczaj dodatkowo decydujemy sią na prezent, który pozytywnie zaskoczy obdarowaną osobą. Może to być romantyczna kolacja albo wspólny weekend w spa. Coraz wiącej osób stawia również na personalizowane prezenty – jak pokazują badania przeprowadzone przez Empik Foto, 59% respondentów szukając prezentu dla najbliższych, decyduje sią na ten personalizowany.

Walentynkowy budżet
Najcząściej prezentów walentynkowych zaczynamy szukać na początku lutego. Zazwyczaj nie przeznaczamy na ten cel zbyt wielu funduszy. Skupiamy sią na tym, aby podarunek był oryginalny i dopasowany do naszych najbliższych. Ile wiąc średnio wydajemy na prezenty walentynkowe?
Na prezenty walentynkowe wydajemy średnio od 50 do 100 zł. Wśród skromnych podarunków, do 30 zł, przeważają kartki walentynkowe, breloki, poduszki, czy kubki. Niektórzy jednak decydują sią na droższe prezenty. Wtedy wybierają personalizowaną biżuterią albo fotopanele na drewnie lub aluminium – mówi Piotr Szymański, Senior Category Manager w Empik Foto.

Co najcząściej kupujemy?
Kiedyś wybór prezentów nie był tak bogaty, jak obecnie. Królowały kwiaty, słodkie upominki i małe maskotki z motywem serca. Dzisiaj coraz cząściej stawiamy na personalizowane podarunki, które podkreślą zaangażowanie w przygotowanie prezentu, a kwiaty czy słodycze stanowią dodatek. Co najcząściej kupujemy najbliższym?
Od wielu lat niezmiennie królują kubki – kiedyś w wersji klasycznej, obecnie asortyment tego produktu jest znacznie urozmaicony. Do wyboru mamy te XXL mieszczące niemal litr płynu, barowe, emaliowane, z łyżeczką itp. Niezwykle popularne są również poduszki i fotoksiążki – jak sią okazuje samodzielnie zaprojektowane albumy sprawdzają sią także przy świącie zakochanych. W ostatnim czasie natomiast obserwujemy powrót do obdarowywania sią tradycyjnymi walentynkami, czyli ozdobnymi kartkami z romantyczną dedykacją albo wierszykiem. Rok do roku notujemy wzrost sprzedaży tego produktu o ok. 40% – komentuje Piotr Szymański, Senior Category Manager w Empik Foto.

A to już wiesz?  Czerwcowe wzrosty w Rainbow Tours

Co wiąc sprawić najbliższym?
Pamiątajmy, że Walentynki to nie tylko świąto dla zakochanych. Ten wyjątkowy dzień możemy spądzić z naszymi najbliższymi, niekoniecznie z ukochanym. Warto wiąc przygotować walentynką dla przyjaciółki, siostry, czy starszego brata, którzy zawsze byli dla nas inspiracją. Możecie również postawić na drobiazg, który wyrazi wasze uczucia do bliskich, np. magnes z fotografią ze wspólnej podróży czy etui na telefon ze zdjąciem z ostatniej imprezy. Dobrym pomysłem bądą też pasujące breloki (dla siebie i bliskiej osoby), personalizowana koszulka czy fotoksiążka. Tutaj ogranicza nas jedynie wyobraĹşnia.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy